NeedleTrip 1:
Maak kennis met Hongaarse handwerktechnieken op het platteland van Hongarije.

   

Je vliegt op zaterdag naar Budapest, daarna reis je in drie uur naar een dorp in het prachtige heuvellandschap van zuid-Hongarije. Hier ga je gedurende vijf dagen met Hongaarse vrouwen en mannen aan het werk.

Een week vol activiteiten, met het accent op
traditionele handwerktechnieken. Stel je in op een verblijf op het platteland: lange dagen, eenvoudige  accommodatie en veel echt Hongaars eten! Je zult kennis maken met de plaatselijke bevolking, hun gewoontes, gebruiken, tradities en technieken.

NB: klik voor informatie over NeedleTrip 2 naar Hongarije hier.

Datum:  
Zaterdag 1 september tot en met vrijdag 7 september 2012.

Programma:
Zaterdag: Vlucht Amsterdam-Budapest. Daarna per minibus verder naar het dorpje in zuid-Hongarije. Ontvangst door de Nederlandse gastvrouw. De eerste avondmaaltijd wordt in haar romantische binnenhof geserveerd. 
Zondag: Na het ontbijt vertrek naar Pécs. Hier bezoek je de enorme zondagse brocante/antiek/vlooienmarkt. Het is een uitdaging te zoeken naar oud textiel en curiosa, erover te onderhandelen en, wie weet, met een bijzondere vondst thuis te komen. Op de markt lunch: Lángos.

’s Middags wordt er een tochtje gemaakt met paard en wagen door een prachtig dalletje, met een bezoek aan een Heimatmuseum. Is het minder mooi weer, dan reis je van Pécs direct terug naar het dorp. In ieder geval zet je vanmiddag een borduur-project op.
Daarna ga je Hongaarse wijn proeven in een wijnmuseum, onder het genot van een heerlijke goulash. ’s Avonds kun je verder met je werkstuk.
Maandag: Vandaag ga je de hele dag op bezoek bij Erzsi. Hier zie je een demonstratie biesenmatten, en je gaat zelf weven met maïsblad. Erzsi zorgt voor de lunch met allerlei lekkers uit de traditionele buitenoven en kookt ook de avondmaaltijd. Na het avondeten is er tijd om je werkstuk van vandaag af te maken.
Dinsdag: ’s Ochtends eerst een bezoek aan de galerie van de gastvrouw en -heer. Daarna staat op het programma: een bezoek aan een weefster, een uniek Eiermuseum, het plaatselijk kerkje en het stromuseum
in een naburig dorp. De middag wordt gebruikt om de oude stad van Pécs te verkennen. Op het programma staat: - bezoek Basiliek met goudborduurwerk - bezoek aan het Zsolnay Múzeum, het Vasalery museum of andere musea van je interesse - of gewoon een wandeling door deze charmante stad. Het diner wordt gebruikt in Pécs.
Woensdag: Je bezoekt vandaag een bijzondere pottenbakker die in zijn werkplaats Hongaars keramiek maakt.
Wat bijzonder is, is dat hij beschikt over een werkelijk fantastische textielcollectie. In alle rust ga je deze collectie bekijken. Na een overheerlijke lunch, samengesteld met producten van eigen bedrijf, is er een workshop bandweven.  De dag wordt afgesloten met het proeven van de huiswijn en een koude maaltijd. 's Avonds is er gelegenheid om verder te gaan aan je werkstuk.
Donderdag: De dag begint met een bezoek aan een Volkenkundig museum. Daarna ga je naar een masker-maker en naar een bijzonder slagveld. Terug in het dorp zie je hoe de vrouwen in Hongarije de was doen in de enige nog bestaande dorpsbron in Hongarije. De rest van de tijd breng je door in de tuin van de gastvrouw, er is tijd om zelf te handwerken, nog een keer naar de galerie te gaan of gewoon een beetje te genieten van de rust. Daarna avondeten en een feestelijk afscheid.
Vrijdag: Na het ontbijt bezoek je een poppenmuseum en een Heimatmusuem. Na de lunch vertrek naar Budapest. Aansluitend vlucht Budapest-Amsterdam.

Wijzigingen in het programma zijn voorbehouden. Needles4all werkt samen met een ANVR-goedgekeurd reisbureau.

Verdere bijzonderheden: 
- De slaapaccommodatie is eenvoudig. Overdag en 's avonds, als je niet onderweg bent, is het huis met de rozentuin van de gastvrouw de plek voor ontspanning. Er is koffie, thee of een drankje. Je kunt ervaringen uitwisselen of handwerken.
- Voor het vervoer ter plaatse is steeds een eigen minibus beschikbaar. Wel is vereist dat je goed ter been bent, een halfuurtje lopen op het platteland bijvoorbeeld mag geen problemen voor je opleveren.
- Hongarije is een echt vleesland. Er is geen garantie mogelijk op volledig vegetarisch eten.

De prijs voor deze Trip is € 1.055,-, een vrijwel 'all-inclusive' prijs. 
(gebaseerd op verblijf in een 2-persoonskamer, toeslag 1-persoonskamer € 55,-)
Inclusief: vlucht Amsterdam - Budapest v.v., lokaal vervoer, overnachtingen, maaltijden, koffie en thee, entrees, alle workshops en materialen die tijdens de workshops worden gebruikt. 
Exclusief:
reiskosten naar en van Schiphol Amsterdam, uitgaven van persoonlijke aard, entreegeld van een enkel museum, fris- en alcoholische drankjes en terrasbezoek.

Ben je geïnteresseerd in deze Trip?
Stuur een e-mail waarin je je interesse voor deze Trip kenbaar maakt (vermeldt in de e-mail: NeedleTrip 1). Je ontvangt dan het programma en de volledige boekingsprocedure per mail.
Je kunt boeken tot 1 juli 2012!

Lees hier de reacties
op eerdere Hongarije-Trips!


Er zijn maar 12 plaatsen beschikbaar, vol is echt vol!

Terug naar:   welkom   cursusprogramma   even bijpraten   materialen   contact   links